Červen 2015

chci/musím zhubnout!!

8. června 2015 v 16:19 | kikousek.blog.cz
budete někdo semnou hubnout? porad te prosím cvyky,tryky...

vikendy..

7. června 2015 v 16:40 | kikousek.blog.cz
zdravím jsem zde -konečně!! 7.6.2015
víkend byl super, jela jsem chatu
bylo nás tam 18 (5x maminek,zbytek děti i semnou)
pá-neděle .. jsme ši na radhošt k radegastu a potom pěšky na bečvy..
ráli jsme snad ,,100 her" Smějící se
jedli jsme ,,(nenávisím se,že sem to dopustila Plačící!! )
když jsem dojela tak jsem sedla na kolo a z rožnova na dolní bečvu .pocestě spět jsem sletěla s kola malé dítě mi tam vlezlo,naštěstí se nikomu nic nestalo akorád pár modřinek,škráncú a nespíš naražená levé zapěstí..
byo to faj a ted se jen učit.. S vyplazeným jazykem

mám ho doma :)

5. června 2015 v 7:13 | kikousek.blog.cz
Tak včera 3.6.2015 jsem si koupila psillium ..tak uvidíme
měli jste už nekdy sním zkušenostti?pomohlvám,....??

typy a prky

2. června 2015 v 22:23 | kikousek.blog.cz |  Upřímně, Ana
~ Kamarádům řekni že už jsi jedla doma a jsi plná.
~ Rodičům řekni že si jedla v práci, ve škole nebo u kamarádky.
~ Jídlo splachuj do záchodu ale pozor aby v záchodě po spláchnutí nezůstaly kousky jídla.Stopy zanechává např. špenát nebo různé omáčky. Prostě raději spláchni víckrát.
~ Svou porci dej nenápadně psovi nebo kočce ale pozor ! Nikdy jim nedávej jídlo které jim nechutná a nesní ho ! A taky jim nedávej jídlo které jim může ublížit, třeba čokoládu !!!
~ Nos volné oblečení když na tobě pude vidět že rychle hubneš !
~ Občas vysypej chipsy nebo vylij plechovku a obal nech někde se povalovat a řekni žes to snědla.
~ Řekni rodičům že máš moc úkolů nebo že se jdeš dívat na film tak si vezmeš jídlo do pokoje a pak ho můžeš schovat a později vyhodit.
~ Choď často do kuchyně a např. otvírej ledničku nebo šusť nějakým sáčkem jako že jíš....
.......Vypij každou hodinu jednu sklenici
Studená voda - spálí více kalorií.
Teplá voda - vyvolá pocit sytosti
Ledová voda - spálí 40 kalorií
Voda s citronem, káva - nastartují metabolismus
.....Tipy, jak zahnat nudu a nemyslet na jídlo
 • cvičit
 • brouzdat na pro ana stránkách
 • číst knihy o ppp
 • sledovat filmy o ppp
 • jít běhat
 • jít na procházku se psem
 • dělat si manikúru či pedikúru
 • zkoušet si oblečení (nejlíp o číslo menší) !!!!!!!!!! :)

dějiny se občas ani nezdají..

2. června 2015 v 19:33 | kikousek.blog.cz |  Upřímně, Ana
Řecký praotec všech lékařů - Hippokratés (460 -377 př. n. l) prý hlásal "Co hlad nevyléčí, nic nevyléčí!" Nejspíš ani netušil, kolik příznivců mu přinese i naše žhavá současnost. Naopak dost jeho následovníků dobrovolné hladovění odsuzuje a varuje před ním.
Když už jsme u klasiků z hlubin věků, řecký filozof Plútarchos (asi 40 - 125) doporučoval: "Místo léku hladověj den, dva." Půst jako lék se už v dávných časech ordinoval v Číně, Indii a Řecku. Zakladatel islámu Mohamed (asi 570 - 632) v Koránu Arabům nejen zakázal konzumaci vepřového, jako pokrmu nečistého a nezdravého, ale nařídil měsíční půst ramadán.
Věří v zákony přírody
Propagátor alternativní medicíny Jiří Cingroš argumentuje: "Podle zákonů přírody se organismus zbavuje nejdříve nepotřebných částic. Hadi například svlékají kůži. Při hladovění probíhají procesy očisty mnohem rychleji a životní síla, kterou většinou utrácíme na zpracování potravy, pomáhá vylučovat z těla nežádoucí tkáně a odpadní látky. Při hladovění každý den spalujeme asi půl kilogramu tkání, tuků, nádorů, hlenů, slizu a jiných zbytečností a kromě toho šetříme obrovské množství energie nezbytné k trávení - a nejen jemu…. Tělo se musí zbavit i všech odpadních jedovatých látek a zbytků potravy, protlačit devíti metry střev všechny pro zdraví nezbytné, ale i zbyteční látky, prvky a minerály z potravy…Usilovně pracují nejen srdce, ale i játra, ledviny, slezina, kůže a jiné…"
Odežene i leukemii?
Laicky se dá říci, že když je nezatěžujeme zpracováním potravy, mohou si na chvilku odpočinout. Díky tomu prý už člověk někdy může navždy odložit brýle, ba i začít slyšet! Dříve hubení při hladovění dokonce ztloustnou! Hladovkářský guru z Ruska G. P. Malachov poukazuje na velké úspěchy ruských speciálních klinik, kde se léčí hladem. Seznam takto likvidovaných nemocí zabírá desítky položek - od chřipky až třeba po leukemii, nádory, které hladové tělo údajně pozře. Obávané onemocnění už prý není strašákem ani pro Mgr. Adolfa Šlára. Tento sedmapadesátník nám v redakci prozradil, že se díky hladovkám zbavil potíží se srdcem, dál křečových žil, bolestí kloubů a dalších potíží, ba i šedin.
Madam měla hladovět 240 dnů!
Hladovění má trvat 7 - 45 dnů. Světový rekord od roku 1973 drží dvě ženy z Glasgowa, které připomínaly chodící spíže tělesného tuku. Normální váhu údajně dosáhly po 240 (!) dnech věrného přátelství s hladem. Z toho by vstávaly vlasy hrůzou na hlavě mnoha lékařům. Vedoucí nutriční terapeutka Centra výživy Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze Tamara Starnovská varuje: "Nepravidelným stravováním a různými excesy, až už ve formě hladovění či přejídání, svůj organismus zatěžujeme. Odpůrci však tvrdí, že nějaký způsob hladovění je vlastní všem savcům; nikoli jen těm, kteří znají "zimní spánek". Mezi námi, většina čtenářů se nejspíš raději nají!
Jak to vidí 21. STOLETÍ
Historie je prý učitelkou současnosti. Z dějin známe hojnost příkladů, kdy lidé umírali při hladomorech z neúrody, nedostatku jídla ve válce, při ztroskotání lodí v pustině či jiných katastrofách. Tehdy člověk kvůli nedostatku potravy hyne.
Druhý přístup naopak dokazuje, že lidé měli dostatečné zásoby potravy, ale přesto se jídla dobrovolně zřekli. Proč? Chtěli se duchovně zdokonalit - a také zbavit vážných nemocí, které se prý před vyhladověním strachy třesou -včetně rakovinných nádorů.
Celá věda, či přesněji náboženské učení, o půstech, dočasném dobrovolném hladu, v různých oblastech Země vycházela z předpokladu vzájemného energetického propojení lidí s okolním vesmírem.
Takové hladovění prý není nic jiného než výborný prostředek k tomu, abychom energeticky nevyvážený organismus znovu uvedli do pořádku. Z nejnovější doby rádi "hladovkáři" uvádějí zjištění, že u laboratorních potkanů prodloužil pravidelný jednodenní půst v týdnu dobu jejich dožití dvakrát.
Ruskou ruletu připomínají dohady, jak dlouho by měla hladovka trvat, aby nemohla poškozovat organismus. Vcelku zelenou vlnu na silnici života mají názory, že negativní následky u zdravých lidí nemá krátkodobý půst, nebo podzimní či jarní očistná kůra, což je aktuální právě nyní. Extrémem však je hladovět třeba téměř měsíc.
Ani zde nelze vidět všechno černobíle, jeden názor pekelně zatracovat, druhý božsky vychvalovat. Mnoho záleží na individuálním přístupu jednotlivce, jenž se chce hladu dobrovolně vydat na milost.
Jednou z důležitých zvláštností starých doporučení (většinou ajurvédských) týkajících se hladovek je poučení, že organismus každého člověka má vlastní proporce energií, které se v průběhu hladovění mění. Proto se zájemcům individuálně doporučovala délka hladovění a podmínky provádění.
PRO
Mgr. ADOLF ŠLÁR
absolvent Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, pedagog, propagátor hladovění
Hladovky provádím přes deset let - od jednotýdenní až po více jak třítýdenní. Hladovka má neuvěřitelný efekt při regeneraci organismu..Už při krátkých hladovkách do pěti dnů dochází k velkému uvolňování usazenin, kterých se tělo potřebuje zbavit.Výrazně se zvyšují hodnoty krevních testů -například cholesterolu. Krví se z buněk dostávají usazeniny do tenkého střeva a dál přes tlusté střevo ven z organismu.K vyplavení škodlivin je zapotřebí průběžně opakovaný klystýr. Po očistě střeva od normálních výkalů začne z těla odcházet hnědočerná zapáchající voda. Znamená to, že se začínají důkladně čistit ostatní části těla. U hodně zaneseného těla doporučuji opakované postupně prodlužované hladovky. Je třeba pít dostatečné množství čisté vody, aby nedocházelo k dalšímu zanášení vodním kamenem Velmi důležité je ukončení hladovky, kdy se začíná pitím ovocných a zeleninových šťáv , nikoli současně, pak se pokračuje pojídáním ovoce a zeleninových salátů.
PROTI
MUDr. Kateřina Cajthamlová,
internistka, průvodkyně oblíbeného pořadu TV Prima "Jste to, co jíte!"

Hladovění se z lékařského hlediska dá označit jako stav, kde již dochází ke strukturálním a funkčním změnám v organismu, vyvolaným nedostatečným přívodem živin a zdrojů energie.
Každý ví, že zhubnout hladovkou dokáže každý, ale podle mne je to postup úplně špatný. Uvedu jasná fakta: Zatímco svalová tkáň potřebuje pohyb a živiny, tuková tkáň vydrží bez obojího. Avšak ti, kdo však hladoví, si zadělávají na to, že se jim takzvaně zbrzdí metabolismus a dojde k tomu, že si spotřebovávají vlastní svalovou tkáň a mění ji za tuk. Ještě horší je to pokud jde zejména o různé, podomácku zkoušené, typy hladovek. Sem patří i řada diet s dlouhodobým omezením kalorického příjmu již pod 6000 kJ u žen a cca 8000 kJ u dospělých mužů. Vedou k řadě závažných onemocnění - od poruch trávicího systému, ztráty svalové a kostní hmoty, až po rozvoj metabolických chorob včetně cukrovky a poruchy metabolismu živin. To nelze vůbec doporučit, jde o hazard se zdravím!

Témata blogů

2. června 2015 v 18:22 | kikousek.blog.cz

Jedna osoba mnoho podob

každý jsme nějáký..někdo je : najivní jiný nedúvěřivý
nekdo inteligentní jiný méně ineligentni
....
 • To jak momentálně vypadáme,chováme se, atd.. jsme se učili už od útlého věku.
 • Od přátel,rodiny,přírody..(kteří se o nás staraly,nestaraly...).
 • právě díky okolnostem,zážitků..= jsme dnes takový jakcí jsme.
 • Ano,vyrostli jsme, bydlíme sami,máme přítele,děti,práci,někteří jinak vypadají,chovají se než jejich příbuzní u ktrých vyrůstaly atd ..
 • takto to mám já-:lidé,čas..mě načily nenávidět, ale také milovat!vcit se do druhého ale také skrýt své pocity!odpouštět,ale nezapomínat!vážit si káždého -velkého či malého!radovt se,ale i plakat!poznat tajemství křiku ,ale i hrozvého ticha!trpělivosti,ale především odvahy!bolesti psichické, ale také fizické!přijmout každého s otevřenou náručí ad je jakýkoliv..!najít ve skupince ,ale také u jedince vždy jakékoliv pozitivum...!vážít si úplně každé skušenosti a každého koho ,..naučili mne mnohému :)
 • a co jste poznaly,naučily jste se vy..??

pár věcí o mě

1. června 2015 v 22:46 | kikousek.blog.cz
Kdy mě vlastně poprvé napadla myšlenka, že musím zhubnout? Jaký jsem měla důvod?
 1. nikdy jsem si nepřišla něják tlustá...(nechápu)
 2. -nešlo mi učení . Domácí týrání ,nebylo neobvyklé, že občas nebyo jídlo..(v té době jsem si myslela= má to tak být ).
 3. r. 2012. jsem jela do lázní Luhačovic(léčit alergii a astu).Ze začátku jsem nebyla zvyklá jís 5x deně a ješzě tolik,tak jsem jedla jen to co se domě vlezlo..(sestřičky nás tam všechny hlídaly ,abychm zbytečně nevyhazvali jídlo).Nejdřív to nják nebrali važne,že jím méně než ostatní , ale poukazovali ,že jsem hubená(byla jsem tam 2.nejhubenější v mém př:podviživná).Postupem jsem si zvykala na denní davky jída!! bylo toho moc! -já už jíst nectěla rozhodně né tolik a tak jsem se začaa stranit jídlu(váha šla dolů) a tak mě začali váži pravidelně a sledovaly mě při jídle..Jedla jsem vždy minymum jen co sem musela a ještě jsem to šulila.. a tam mě to začalo bavit..byla jsem tam 2nejhubenší,lidé si mě všímali,dávali mi péči,lásku..a najednou to byla ,,hra "já jedla méně,schovávala jídlo, výmluvala se ,dohadovala se ze sestřičkamy, abych už nemusela,.. má váha klesala ( bavylo mě to, stranila jsm se jída,starala se mnohem víc jak vypaám a hlavně o váhu,taky..).Doktoři,sestry mi začali říkat ,že se chvám jako anorektička ( kupudivu mě to lichtilo ,přestože tot slovo mi bylo nprosto cizí) postupem času mi říkali, že jestli nebudu příbírat a jíst normálně nechaí mě převést na P.L. kde se starají o PPP. Tak jsem začla jíst ,ale šulila jsem to tam státale jak se dalo.
 4. . tyraní--právě v lázních jem poznala,pozorovala, lidi kteří se chovali jinak tedy hlavně rodiče mi vysvtlovali ,že to co se děje u mě doma není normální a je to týrání a tak se to všechno začalo řešit a rozjelo..
 5. po příjezdu -jsem to začala více vnímat,řešit tady nešlo jen o mě ,ale o zdraví a živty mích sester ,začlo keré jsem vždy měla zodpovědnost já, a jídlo jedla jsem jak kdy a začínala ho dávat svým sestrám..začalo se to řešit ve škole,mezi kámoši,(trvalo to zhruba 1,5rok)mezitím se to doma zhoršilo, tak že jsem přestávala mít sylu chránit své sestry a žít-zača jsem se(řezat,brát prášky,více cvičit,nejíst a více mi vadilo když neko jen tak poukkázal na mou postavu..tímto všímsem se chránila před terorem ).vše to trvalo dlouhoa mě dcházely,nervy,trpělivost a cut žít a tak po několika sezení u školní psycholožky,doktorky s jizvenýma rukama ,několikrát odvezena do nemocnice ..jsem skončila na PL.OPAVA.r2013 tam mi dost pomohli ale přesto jsem tam skončila ještě 2x(pokus o předávkování a vše dohromady)tam to začal řešit soud a da mě d pěstounctví k babičce..no konci r.2014jsem se dostala na P:L.Kroměříž(skrz jídlo)..no a ted je rok 2015..

aaaaa

1. června 2015 v 15:56
toto mi říká každé sousto jídla.
omlouvám se ale já musím zhubnout!

pro ana (děkuji)

1. června 2015 v 15:53
Líbajícíhlky mám vás ráda..

dějiny-Alžběta Bavorská

1. června 2015 v 15:44 | kikousek.blog.cz
- byla posedlá svým vzhledem, za svoji největší pýchu považovala své hnědévlasy, které dosahovaly až na zem a byly předmětem mnoha obdivů.
- při 172 cm dosáhla (většinou se její váha pohybovala mezi 45-50 kg). Váhu si kontrolovala 3× denně. Také si nechávala jednou denně měřit pas, stehna a lýtka. 19. století přineslo bezpočet metod na udržení štíhlé linie, které císařovna horlivě využívala. Např. spávala ve vlhkých zábalech na bocích, aby si udržela štíhlý pas, nebo pila mixturu ze syrových kořeněných bílků a vajec. Jinou dietou bylo kravské mléko (krávy se chovaly v schönbrunnském parku a císař je osobně kontroloval, také je císařovna vozila s sebou na cestách lodí, ale trpěly mořskou nemocí a nedojily). Alžběta také každodenně pěstila svou pleť mastmi, koupelemi a bránila se i slunečním paprskům vějíři a závoji. Ze svých cest se ale stejně vracela opálená. Zvláštní přípravu vyžadovaly výjezdy na koních. Alžběta se posilnila silnou polévkou z hovězího, kuřecího, srnčího a koroptvího masa a vypila dvě sklenky vína. S sebou (na koně) nosívala dózičku naplněnou masem.
S francouzskou s císařovnou Eugénií uspořádaly při návštěvě ve Francii poměřování lýtek. ,,Velmi tiše jsem otevřel... zády k mému stanovišti stály obě císařovny a měřily si lýtka - pravděpodobně nejlépe tvarovaná, jaká Evropa v té době znala! Byla to scéna k nepopsání a já na ni do smrti nezapomenu... Obě císařovny se otočily a když mě spatřily, milostivě se usmály.Hovoří-li se o kráse císařovny Alžběty, netýká se to jen rysů její tváře, ale i urostlé, štíhlé a křehké postavy, kterou si udržovala pomocí diet, sportu a gymnastiky, ale především dlouhých, hustých, vlnitých vlasů, které ji sahaly ke kolenům, o něž pečovala.

Alžběta a sport

Podnikala velmi dlouhé a náročné túry. Vycházky trvaly čtyři nebo pět hodin bez přestávky, aniž by byla unavená. Dokázala pochodovat devět/deset hod. bez přestávky a únavy. Styl takové chůze, své děti učil jejich otec Max Bavorský již v jejich dětství (,,...během dalšího kroku si musíte umět odpočinout, pak nejste unavení a můžete pochodovat třeba celý den.."). .Nakonec neúměrné sportování podlomilo zdraví i císařovně, která jedla vždy jen tolik, aby se uchovala při životě"
Od mládí byla vynikající jezdkyně na koni. Její otec ji učil i akrobatickým kouskům, ve kterých byla tak dobrá, že začala brát lekce od cirkusových krasojezdkyň a později si nechávala stavět svou malou manéž, kde se pod dohledem dál trénovala. V tehdejší době a při jejím společenském postavení si dovolila jezdit na koni "mužským" způsobem bez dámského sedla rozkročmo. Byla prý tehdy považována za vůbec nejlepší světovou jezdkyni své doby. Když kvůli revmatickým potížím byla nucena od svých jízd upustit, našla si náhradu v šermování. Rychle se učila: ,, její učitelé mělo co dělat, aby ze zápasu nevyšli často jako poražení.." Byla i vynikající plavkyně, což v její době také nebylo zcela běžné.
Věnovala se však i jiným sportům, které pro tehdejší společnost a zvlášť pro ženu v jejím postavení byly něco neobvyklého. V každém zámku, který obývala, musela být zřízenatělocvična se základním gymnastickým vybavením. I díky své postavě byla považována za nejkrásnější panovnici své doby. Alžběta se styděla za své zuby, proto se moc neusmívala nebo si zakrývala úsměv vějířem, který nosila vždy při sobě. Nikdy nepila kávu a černý čaj (což jsou tekutiny, které ztmavují zubní sklovinu). Císařovna se zhruba od 45 let se nenechala fotografovat, jen výjimečně portrétovat, protože chtěla zůstat věčně mladá, alespoň ve vzpomínkách pro budoucí generace.
--Narodila se na Štědrý den v Mnichově vévodkyni Ludovice, dceři bavorského krále Maxmiliána I. Josefa, a jejímu manželovi, bavorskému vévodovi Maxmiliánu Josefovi, který pocházel z vedlejší větve rodu Wittelsbachů. V jeho německém jméně se proto používá výraz in Bayern, nikoliv von Bayern (Herzog Maxmilian Josef in Bayern).
Manželství jejích rodičů nebylo příliš šťastné, byla jejich čtvrtým dítětem, přišla na svět dokonce už s jedním zoubkem a v neděli, což bylo považováno za předzvěst štěstí. Jejími staršími sourozenci byli Ludvík (1831 - 1920), Vilém (nar. a zemř. 1832) a Helena zvaná Néné(1834 - 1890). Po Alžbětě ještě následovalo pět dalších sourozenců: Karel Teodor zvaný Gackel (1839 - 1909), Alžbětin nejmilejší bratr,Marie (1841 - 1925), Matylda (1843 - 1925, Vrabčák), Sofie (1847 - 1897) a Max Emanuel (1849 - 1893, Mapperl).